4 lutego 2012

Ulubione seriale

Zaproszona do zabawy przez Lillę z http://kokonlilli.blogspot.com/ musiałam się chwilę zastanowić, bo w przeciwieństwie do niej lubię seriale, ale prawie nigdy do tego stopnia, by śledzić z wypiekami na twarzy losy bohaterów i czekać na godzinę emisji. Telewizję oglądam prawie wyłącznie przy prasowaniu, bo trochę szkoda mi na to czasu; niemniej ukochane seriale mam:
1. "Gotowe na wszystko" - odcinki kilku pierwszych sezonów śledziłam z zapartym tchem, potem  regularne oglądanie skomplikowanych losów pań z Wisteria Lane przerosło moje możliwości. Sentyment jednak pozostał :)
2. "Gra o tron" - adaptacja powieści R. Martina to powrót do czasów, gdy  pochłaniałam tego typu dzieła. Książka ciekawa, serial świetnie zrobiony.
3. "Tudorowie" - na taki serial czekałam. Od lat czytam wszystko, co dotyczy czasów panowania Tudorów, mogłabym wystartować w nieistniejącej już "Wielkiej grze" :). Nie wiem, skąd ta moja fascynacja, po prostu uwielbiam i już, dlatego cztery części obejrzałam z ogromną przyjemnością, starając się nie zwracać uwagi na przekłamania historyczne i szczupłą do samego końca sylwetkę Jonathana Rhysa Meyersa.
4. Kto pamięta angielską wersję "Ja, Klaudiusz" z genialnym, zagubionym ponoć polskim dubbingiem? O wyjątkowości tego serialu stanowił ten dubbing właśnie; kiedy pokazano go po latach, nie miał już tego uroku. Ja pamiętam, że wyszłam z przyjęcia weselnego, by obejrzeć odcinek, w którym Klaudiusz wreszcie zdecydował się uśmiercić Messalinę.
5. Na koniec serial, przy którym najczęściej prasuję: "Kryminalne zagadki Miami"; lubię, gdy towarzyszy mi przy tej czynności Horatio Caine
Do zabawy zapraszam:
Snow z http://mojepobielenie.blogspot.com/
Florentynę z http://florentyna-groszkiire.blogspot.com/
Fuerto z http://natrzecimpieterku.blogspot.com/
Reni z http://reni-1.blogspot.com/
Qrkę z http://aqratnie.blogspot.com/


1. Napisz, kto Cię zaprosił
2. Opublikuj u siebie na blogu logo zabawy
3. Wymień kilka swoich ulubionych seriali
4. Zaproś co najmniej 5 innych blogerów do zabawy 
 
Pozdrawiam ciepło

5 komentarzy:

 1. No widzę, że się serialowo wkręciłaś:)) Dziękuję za zaproszenie, może uda mi się namówić 5 osób do zdradzenia filmowych sekretów. Zdrowia życzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. już dostaję kociokwiku od tego leżenia...basta :) od jutra działam candy`owo :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopisz do info o zabawie zasady, tak jest u dziewczyn :))Buziaczki

  OdpowiedzUsuń
 4. witaj
  Dziekuje za zaproszenie do udziału w zabawie
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. A jakoś przegapiłam, dziękuję za zaproszenie

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za komentarz. Zapraszam ponownie :)